Апатинци лављим срцем до победе у Врбасу

Rukometaši

У оквиру првог кола Супер Б лиге, рукометни клуб “Апатин”, који је прошле сезоне освајањем Прве лиге “Север” успео да обезбеди овај ранг такмичења, био је на тешком гостовању у Врбасу против рукометног клуба “Врбас ПЕТРОЛ”. Први део меча је био егал, али су пред одлазак на паузу домаћи појачали ритам и у свлачионицу отишли са два гола предности. У другом полувремену, наши момци, уз пуно борбе и доста жеље, преокрећу у 45. минуту утакмице, и не дозвољавајући противницима да се приближе постављају коначан исход меча 26:31.

Наше сјајне момке је предводио Александар Пилиповић, некадашњи рукометаш Партизана, као и Војводине, који је постигао 9 погодака. Поред њега, расположен је био и Стеван Ољача који је прошле сезоне пружао сјајне партије, а мрежу противника је затресао 8 пута.

Наши момци овом победом освајају два веома важна бода, и дижу самопоуздање пред сусрет у којем ће имати подршку својих навијача, када им на мегдан долази рукометни клуб “Морава” Велика Планина, који је у првом колу код куће изгубио од рукометног клуба “Синђелић” Београд.

Овим путем честитамо апатинским рукометашима, и желимо им пуно среће и успеха у наставку првенства!