Трамп каже да има 500 милиона долара у кешу: „Нисам урадио ништа лоше, желе да ми узму новац“

TRamp

Бивши председник САД Доналд Трамп рекао је  да „скоро“ да има 500 милиона долара у кешу, чиме је демантовао тврдње његових адвоката који су рекли да због висине износа неће моћи да се жали на пресуду против њега и његових сарадника у случају оптужбе за превару, који је покренула генерална тужитељка Њујорка Летиша Џејмс.

„Кроз велики рад, таленат, али и срећу, у овом тренутку имам скоро 500 милиона долара у кешу, што је значајна сума, коју сам, иначе, намеравао да искористим у кампањи за председника“, навео је Трамп на његовој друштвеној мрежи Трутх Социал.

Он је додао да је случај који се води против њега намештен и корумпиран од стране генералне тужитељке.

„Нисам урадио ништа лоше, они то знају, желе да ми узму новац, зато смо дошли до шокантне бројке, која износи око 454 милиона долара“, изјавио је Трамп, пренео је Ен-Би-Си њуз.

Судија Артур Енгорон прошлог месеца је пресудио да су Трамп и његова компанија незаконито преувеличавали вредност свог богатства и манипулисали вредношћу имовине како би добили повољне кредите од банака и повољне услове од осигуравајућих компанија.

Уз камате, Трамп дугује држави Њујорк 456,8 милиона долара.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs