Системска дератизација на територији Града Сомбора од 27. октобра

Апатин: Бесплатна подела мамака за уништавање глодара у пољу

Град Сомбор упутио је обавештење грађанима да ће се у периоду од 27. октобра до 31. децембра 2025. године, спроводити системска дератизација на територији свих месних заједница, како у граду, тако и у сеоским насељима. Акцију спроводи предузеће „Орис“ доо Сомбор у сарадњи са „Циклонизацијом“ АД Нови Сад, са циљем сузбијања штетних глодара.
Дератизација ће се вршити излагањем затрованог мамка чија је активна материја бромадиолон. Мамак је опасан уколико се прогута и отрован за домаће животиње и кућне љубимце – противотров је витамин К1.
Мамци ће бити постављани у домаћинствима, стамбеним зградама и на јавним површинама као што су паркови, гробља, зелене површине, јавни објекти и депоније.
У свим месним заједницама биће истакнута обавештења са детаљним терминима и упутствима. Грађани се позивају на сарадњу како би акција била спроведена што ефикасније.
За додатне информације грађани могу позвати: „Орис“ доо Сомбор: 025/515-5055 и „Циклонизацију“ АД Нови Сад: 021/641-2322.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs