Честерег домаћин првог мини сајма пољопривреде „Банатска тракторијада“!

Čestereg domaćin prvog mini sajma poljoprivrede „Banatska traktorijada“!

У Честерегу ће у суботу, 25. априла, бити одржан први мини сајам пољопривреде под називом „Банатска тракторијада“, који ће окупити пољопривреднике, стручњаке и љубитеље аграра из читавог региона.
Манифестацију организује Земљорадничка задруга „Младенова крајина“ из Честерега, уз подршку Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство, Покрајинског секретаријата за привреду и туризам, као и Општине Житиште.

Програм почиње у 10 часова отварањем сајма, када ће посетиоци имати прилику да обиђу изложбу пољопривредне механизације, опреме и савремених агротехничких решења, као и инфо штандове учесника.

Посебан сегмент манифестације биће „Наше сокаче – етно кутак“, у оквиру којег ће бити представљени домаћи производи, укључујући вина и ракије, мед и производе од меда, као и рукотворине и традиционалне специјалитете удружења жена.

Централни догађај заказан је за 13 часова, када ће бити одржано атрактивно такмичење у надвлачењу трактора, које се најављује као прави спектакл снаге и вештине.

Затварање сајма планирано је за 16 часова.

Организатори истичу да је циљ манифестације промоција савремене пољопривреде, размена знања и искустава, као и очување традиције Баната, уз очекивање да Честерег тог дана постане место окупљања великог броја пољопривредника и посетилаца.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs