Љубитељи традиционалне музике имаће прилику да 11. јула присуствују Сабору изворног српског певања „У част предака“, који у Апатину организује Културно-уметничко друштво „Царза“.
Манифестација ће бити одржана у Великој сали Културног центра Апатин, са почетком у 19 часова, а улаз за све посетиоце биће бесплатан.
На концерту ће наступити све певачке групе домаћина, а публици ће се представити и гостујући извођачи који негују изворно српско певање из различитих крајева у којима српски народ живи или је кроз историју живео.
Сабор је посвећен очувању традиционалног музичког наслеђа и представља прилику да публика ужива у аутентичним песмама које се преносе с генерације на генерацију.
Организацију манифестације подржали су Република Србија, АП Војводина, као и Фонд за избегла, расељена лица и за сарадњу са Србима у региону.




