Дерби без победника, порази „Хајдука“ и „Раванграда“

Sport vizual

Дерби Војвођанског „Севера“ између два водећа тима лиге, „Слоге“ и „Врбаса“, завршен је ремијем и поделом бодова. Виђена су два гола током другог полувремена и седам жутих картона на обе стране. Гости су други део меча отворили поготком капитена Николе Милошевића у 47. минуту сусрета. Изједначење је „пало“ четврт сата касније када је нападач домаћих Лука Краиновић затресао мрежу Предрага Зорића. Екипа из Чонопље задржала је три бода предности у односу на ривала из Врбаса. Овај исход највише је одговарао екипи „Бајше“, која је убедљивом победом над Препородом избила на трећу позицију на табели.
„Раванград 2018“ није успео да понови резултат из прошлог кола. Екипа са Градског стадиона очекивано је поражена на домаћем терену од „Обилића“ из Змајева. Сва три гола су „пала“ у наставку меча. Стрелци за госте били су Копривица (47), Марковић (60) и Вујошевић (74).
Апатинска „Младост“ добила је дерби меч против „Радничког 1905“ из Бајмока. Стрелац оба гола за домаће био је млади Марко Мајсторовић. Резултат је могао да буде и убедљивији да је Стефан Ђукић искористио казнени ударац у 81. минуту сусрета.
Екипа „Хајдука“ поражена је у Бачком Петровцу од домаће „Младости“ са 3:0. Пораз није много утицао на стање на табели. Стапарци су и даље осми тим лиге са 25 бодова.
Наредног викенда, „Слога“ ће угостити фењераша из Ђурђина, „Хајдук“ дочекује „Војводину“ из Бачког Градишта, док ће у дербију зачеља снаге одмерити „Херцеговац“ и „Раванград 2018“.