Хоће ли бити снега за Нову годину? Познати метеоролог открио какво нас време чека до краја месеца!

Sneg

Током викенда снажан циклон са Атлантика донео је орканско невреме западној и северозападној Европи, а потом је секундарни циклон са централног Медитерана донео невреме и обине падавине области Јадрана и нашем региону.

На западу и северозападу Европе забележени су урагански ветрови од 140 км/х, обилне падавине, па и поплаве, при чему је причињена материјална штета, а без струје је остало пола милиона људи. Нажалост, било је и настрадалих.

Срећом, ефекат циклона у Србији био је знатно ослабљен, тако да је током претходне вечеи и ноћи преко Србије у склопу овог циклона прешао облачни систем са југозапада са кишом, на вишим планинама са снегом, а на југозападу Србије и на планинам источне Србије било је и ледене кише.

Циклон је кошавском подручји донео јак југоисточни ветар, планинама источне Србије олујне ударе.

Данас је падавинска зона одмакла на североисток, односно изместила се изнад Румуније, али је у Србији остало тмурно и прохладно време.

Слично време очекује се и у уторак, дакле, суво и тмурно. Слабих падавина биће само на крајњем југу и на западу Србије.

У среду ће у већем делу Србије очекује се облачно, повремено са кишом, на планинама са снегом.

Четвртак ће понегде донети слабе падавине.

У петак и у суботу суво.

Потом ће се у наставку децембра наставити типично децембарско време. Очекује се углавном тмурно, киша ће бити резервисана за ниже, а снег за брдско-планинске пределе.

Максимална температура биће у наредном периоду углавном од 3 до 9°Ц, што су уједно и просечне вредносри за ово доба године, пише Телеграф.

Хоће ли бити снега за Нову годину?

Многи се већ сада питају шта се очекује у новогодишњој ноћи. Ипак, у овом часу и даље је веома рано прецизирати какво ће време бити у данима око Нове године. Према тренутним прогнозама, типично децембарско време потрајаће у Србији бар минимум наредних 10 дана и током тог периода не би дошло до значајнијег захлађења.

Хоће ли бити снега за Нову годину? Познати метеоролог открио какво нас време чека до краја месеца!
24седам/Катарина Михајловић
У прилог томе ићи ће израженији западни висински ветрови, који ће спречавати продор леденог ваздуха са североистока и из Сибира, а истовремено над нашим подручјем условљавати честа наоблачења са слабом кишом у нижим и снегом на планинама, док ће температуре бити у складу са календаром и не очекују се нити значајнија отопљења, нити захлађења.

Дакле, сви који су љубитељи снега, мораће у наредном периоду пут планинских предела, где снежног покривача има у довољним количинама, а што и више него на руку иде ски центрима, с обзиром на то да је увелико почела зимска сезона. Висина снежног покривача на вишим планинама попут Златибора и Копаоника је око 40 центиметара, а снежна граница налази се углавном изнад 600 метара надморске висине.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.