Катаи паковао, Звездина младост, срушила Напредак у Крушевцу

Fudbalska lopta

Шампионски ход се наставља. У мечу без такмичарског значаја за обе екипе, Црвена звезда је у Крушевцу надиграла Напредак. Питање победника било је решено већ после првог полувремена, а Владан Милојевић је одлучио да шансу пружи претежно младим играчима. Ипак, главни „пакер“ на утакмици био је „чаробњак“ у копачкама Александар Катаи, а у стопу га је пратио Никола Кнежевић.

Да није погрешио са подмлађеним саставом Милојевић, било је јасно већ после уводних минута утакмице, када је Никола Кнежевић (21), на асистенцију Катаиа сместио лопту иза леђа голмана Гутеше – 0:1.Стрелац првог гола, уписао је потпм асистенцију у 42. минуту. Фантастично је пронашао самог Сремчевића, коме искоса са леве стране са мање од десет метара није било тешко да спроведе лопту у мрежу – 0:2.

На истеку првог полувремена Црвена звезда је успела да постигне и трећи гол. Поново је у главној улози асистента био Кнежевић, а стрелац је сада Катаи за – 0:3.

Иначе, осим Сремчевића и Кнежевића, Милојевић је шансу пружио и браћи Митуљикић, Мимовићу, Шљивићу, Радојевићу, односно свим бонусима који су дошли у Крушевац. Исто је на другој страни учинио и тренер Напретка, Стефановић, који је такође Крушевљанима представио будућност клуба.

Иако је питање победника било одавно решено, чини се да Црвена звезда није имала намеру да стане. Катаи је центрирао са леве стране, готово са гол-аут линије у 68. минуту, Сремчевић је у петерцу Напретка скочио и погодио за 0:4.

Урош Сремчевић је још једном показао да га у Црвеној звезди нису узалуд платили Лучанцима скоро три милиона евра, а нема сумње да ће наредне сезоне бити један од битнијих играча у тиму који са клупе води Владан Милојевић.

У последњој утакмици на домаћем терену Црвена звезда дочекује Чукарички. Биће то посебно емотивна утакмица за Милојевића, јер ће против бившег клуба прославити титулу, а на терену ће вероватно бити и његов син Немања, који се ове сезоне вратио у Чукарички.