Трећи везани пораз „Џокера“

Koparkaška lopta

Кошаркаши „Џокера“ претрпели су трећи везани пораз у првенству АдмиралБет Кошаркашке лиге Србије. Након неуспеха у мечевима против „Војводине“ и „Спартака“, поражени су и на гостовању од екипе „Вршца“ са 99:91 (Q1 – 23:18, Q2 – 32:26, Q3 – 29:23, Q4 – 15:24). Сомборци су били ослабљени, наступили су са свега осам играча. Гости су највећу предност имали на истеку 5. минута када су имали +6 (8:14). Убрзо им пада концентрација и на крају првих десет минута били су у заостатку 23:18. Други део меча Вршчани отварају серијом 7:0 за двоцифрену предност 30:20. Уследио је експресни одговор изабраника тренера Жељка Лукајића који узвраћају серијом 10:0 за прво изједначење. У финишу првог полувремена, домаћи тим поново бољи и на полувреме одлази са двоцифреном предношћу (55:44). На отварању другог полувремена, играчи Вршца брзо долазе на +22 (67:55). „Џокеровци“ су узвратили са три везане тројке, међутим, то није пуно помогло, пошто су на уласку у финалну четвртину имали минус 17 поена (84:67). До краја утакмице екипа Вршца рутинском игром меч приводи крају.
У пораженом саставу најбољи појединац био је Алекса Југовић са 22 поена, Капетановић и Лугић су сусрет завршили са по 19, а Симонс са 18 поена. Након овог пораза, „Џокер“ је осми тим лиге са 38 поена. Наредни ривал биће им екипа ваљевског „Металца“ која је једно место ниже на табели са бодом мање.