Волејстарс и Сомбор поразом отворили сезону

Volejstar Futog

Сомборски одбојкашки клубови који наступају у друголигашком каравану поразима су отворили нову такмичарску сезону.
Волејстарс је гостовао у Сремској Митровици. У веома узбудљивом сусрету домаћи Срем је славио у пет сетова. Гошће су боље отвориле меч и прилично лако повеле након првог сета. Наредна два, играчице Срема су добиле идентичним резултатом 25:23. Кљајићевчанке су у наредном успеле да изједначе и меч уведу у одлучујући пети сет (16:14), који је ипак припао домаћем тиму. Упркос поразу Волејстарс се са овог гостовања враћа са једним освојеним бодом.
У мушкој конкуренцији, екипа Сомбора је угостила Кулпин. Гости су прилично лако дошли до максималне победе, по сетовима (14:25, 21:25, 17:25).
У другом колу, Волејстарс у суботу од 16 часова, у Градској хали „Мостонга“, дочекује „Младост 1979“, док ће Сомбор путовати у Кикинду. Меч се у игра у Хали „Језеро“, такође у суботу, али сат времена раније.
Екипа „Гок Ин“ је првенство Војвођанске групе „Север“ неочекивано отворила победом над Врбасом. Сомборке су тријумфовале са 3:1 (25:17, 25:20, 20:25, 28:26).
ЦВС Елбрако Техноленд свој меч првог кола игра у среду, 19. октобра против Бечеја.
У недељу, 23. октобра од 13.45 часова, ЦВС и Гокс Ин ће у сали Соколског дома играти меч другог кола.