Амерички председник Доналд Трамп изјавио је данас да се у реци Потомак, која протиче кроз Вашингтон, „дешава огромна еколошка катастрофа“ због пуцања канализационе цеви у америчкој савезној држави Мериленд, за шта је оптужио „грубо лоше управљање локалних демократских лидера“.
„Пуцање канализационе цеви у Мериленду проузроковало је да се милиони галона сирове канализације директно испусте у реку Потомак, што је резултат неспособног локалног и државног управљања основним системима за управљање отпадом. То је исти гувернер (Мериленда Вес Мур) који не може да обнови мост“, рекао је Трамп у објави на друштвеној мрежи Truth Social.
Он је казао да је „јасно да локалне власти не могу адекватно да се носе са овом несрећом“, и да је зато наложио савезним властима „да одмах обезбеде све неопходно управљање, усмеравање и координацију како би заштитиле Потомак, водоснабдевање у региону главног града“ и националне ресурсе у главном граду.
„Иако државне и локалне власти нису затражиле потребну хитну помоћ, не могу дозволити да неспособно локално ‘руководство’ претвори реку у срцу Вашингтона у зону катастрофе. Као што смо видели у Палисејдсу, демократски рат за заслуге има стварне последице. Савезна влада нема другог избора него да интервенише“, закључио је Трамп.




